четврток, 18 јануари 2018 | Вести денес: 81 ново

Црна хроника

Црна хроника

Тешка сообраќајка ноќеска во Аеродром: „Ауди“ излетало во спротивна лента и удрило во такси возило, таксистот загинал на лице место

Возач на такси возило почина, а едно лице е потешко повредено во сообраќајната незгода што се случи ноќеска на...

Црна хроника

Камионот цел ден го ваделе од насипот, штета над 200 илјади евра: Фотографии од сообраќајката во која Македонец излета од пат во Германија

Македонски возач на камион со бугарски таблички пред две недели беше дел од верижен судир со уште две патнички...

Top