вторник, 23 октомври 2018 | Вести денес: 26 ново

Балкан

Балкан

Вучиќ за предупредувањето на Јункер: Можеби е претерано дека „тлото на Балканот е сеуште погодно за воени судири“, но не би ја исклучил можноста

Српскиот претседател Александар Вучиќ, коментарјќи ја вчерашната изјава на претседателот на Европската комисија...

Top