среда, 19 септември 2018 | Вести денес: 124 ново

Вести

Македонија

Мицкоски: Ако грешките на ВМРО-ДПМНЕ се изговор за погрешните политики на оваа власт, никогаш нема да стигнеме на вистинското место

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва е гостин во емисијата „Клик плус“ на 21 ТВ. Тој кажа дека...

Македонија

Мисајловски: Наша обврска е да го прашаме народот што мисли, секој граѓанин сам да се произнесе за ова прашање

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски денес беше на терен во скопски Чаир каде оствари средба во граѓаните. Мисајловски...

Top