четврток, 15 ноември 2018 | Вести денес: 3 ново

Интервјуа

Интервјуа

Мисајловски: ВМРО-ДПМНЕ ќе биде главен двигател на промените кои следат, заедно со народот ќе се избориме за крај на ужасот приреден од оваа влада

Во кусо интервју со поптретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски разговаравме за актуелните случувања, за...

Култура Интервјуа

Небојша Јовановиќ, директор на МФФ „Киненова“: Нема поубава работа од тоа да си го одржите личниот, но и колективниот интегритет на високо ниво

Третиот Меѓународен фестивал на дебитантски филм „Киненова“ се одржа од 5 до 10 октомври. Неофицијално почна со  проекција...

Култура Интервјуа

Маргарита Плевнеш Петкоска, историчар на уметноста со археологија: Ја развиваме моториката, имагинативноста и креативноста на најмалите

Едукативните работилници за деца кои неколку години наназад се реализираат со едукатори од Музејот на Град Скопје...

Top