четврток, 19 октомври 2017 | Вести денес: 0 ново

Тарчуловски и Мијалков на кафе во „Пелистер“ (фото)

Јохан Тарчуловски продолжува со средбите со луѓе кои се дел од различни институции, од невладниот сектор, со бранителите. По средбата со Стојанче Ангелов од „Достоинство“,  и средбите со бранителите низ градовите во земјава, македонскиот бранител денеска се сретна и со првиот човек на Управата за безбедност и контраразузнавање, Сашо Мијалков. Тие беа на кафе-муабет во ресторанот „Пелистер“ на плоштадот Македонија во Скопје.

ohan so mijalkov vo fufo 3

ohan so mijalkov vo fufo 2

Фото: А. Ивановски (Република)

Top