недела, 27 мај 2018 | Вести денес: 1 ново

Тарчуловски и Мијалков на кафе во „Пелистер“ (фото)

Јохан Тарчуловски продолжува со средбите со луѓе кои се дел од различни институции, од невладниот сектор, со бранителите. По средбата со Стојанче Ангелов од „Достоинство“,  и средбите со бранителите низ градовите во земјава, македонскиот бранител денеска се сретна и со првиот човек на Управата за безбедност и контраразузнавање, Сашо Мијалков. Тие беа на кафе-муабет во ресторанот „Пелистер“ на плоштадот Македонија во Скопје.

ohan so mijalkov vo fufo 3

ohan so mijalkov vo fufo 2

Фото: А. Ивановски (Република)

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top