понеделник, 28 мај 2018 | Вести денес: 29 ново

Ламбе Алабакоски се жени

lambe

Поп-пејачот Ламбе Алабаковски и неговата избраничка Магдалена Јовчевска на почетокот на авуст ќе ја крунисаат нивната љубов со голема свадбена веселба во еден познат битолски ресторан – објави Телеграф.

Со оглед на тоа што од страната на Ламбе се голема фамилија, а исто и од кај невестата, несомнено е дека ќе биде свадба со многу гости.

Ламбе штотуку се врати од Америка, по едногодишниот престој кај својата свршеница.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top