четврток, 18 октомври 2018 | Вести денес: 50 ново

Хрватска се поплави (видео)

Хрватската шумска служба за спасување од Госпиќ на својот фејсбук профил објави видео снимка од селото Косиња, опишувајќи ја како апокалиптична, објави „Телеграф.рс“.

На снимката се гледаат поплавени куќи и предели.

Триесет припадници на Црвениот крст и ХЕП денеска им помагаа на жителите. Со 11 чамци направија повеќе од 50 обиколки и до најоддалечените куќи кои се под вода во неколку села во земјата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top