понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 67 ново

Ова е најважната точка во нашето тело, притиснете ја и кажете збогум на проблемите

Колку би било убаво секој човек да има повеќе енергија, да води исполнет живот и да живее долго?Вистината е дека со малку напор и упорност тоа е сосема можно.

Главните 3 совети кои стручњаците ги даваат, е да се храниме правилно да водиме здрав начин на живот без стрес и да се движиме редовно, односно да спортуваме.

Сепак, има и еден интересен метод кој вклучува употреба на коцка мраз. На тилот на секој човек има една магична точка, која е популарна со називот “Feng Fu”. Ако редовно ставате коцка мраз на неа, ќе постигнете неверојатни резултати!

Само ставете го мразот на предметното место, легнете на стомак и релаксирајте се за 20­тина минути.
А најдобро е тоа да се прави по 2 пати на ден – наутро по спиење и навечер пред спиење.

Кои се придобивките?
Квалитетот на сонот ќе се подобри значително.
Повеќе време ќе бидете во убаво расположение.
Цревата ќе работат подобро.
Ќе ве излечи од настинка многу побрзо.
Методот помага и при болки во забот или главата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top