четврток, 18 октомври 2018 | Вести денес: 50 ново

Мајката на Алмир: Мојот син нема да се врати, но вашите треба да живеат слободно!

Денеска пред владата на Р. Македонија илјадници граѓани протестираат за смртта на малиот Алмир, барајки како што велат тие правда за прерано згаснатиот живот на четиригодишното момче. Прв пат пред јaвноста се огласи и мајката на детето.

-На обвинителката и порачувам дека барам правда за мојот син, за мојот син кој таа по втор пат го уби. Мојот син нема да се врати, но вашите деца треба да живеат во слобода, вака денеска мајката на малиот Алмир упати порака до обвинителството барајки правда за својот син.

Фото: Александар Ивановски

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top