четврток, 18 октомври 2018 | Вести денес: 50 ново

Се разведува ли Бали бег?!

По само неколку месеци во брак, Бурак и неговата сопруга Фахрије Озчивит прозбореа за разводот за кој се почесто се зборува во Турција .

Бурак, познат по улогата на Бали бег во серијата „Сулејман Величествениот“, има проблеми со сопругата. Новинарите ги пречекале пред еден ресторан и ги прашаа за ваквите гласини.

„И ние сме изненадени. Не сте не виделе долго заедно, па затоа се тие гласини“, изјавил Бурак.

На прашањето дали очекуваат дете, неговата сопруга кусо изјавила дека ќе објави ако има такво нешто.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top