понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 71 ново

Сообраќајка на патот Куманово-Крива Паланка, сообраќајот во прекин

Попладневно на регионалниот пат Куманово – Крива Паланка се случи сообраќајна несреќа поради која во прекин е сообраќајот од 15 часот и 30 минути.

Сообраќајката е во близина на село Псача.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top