понеделник, 24 септември 2018 | Вести денес: 0 ново

Македонец загина во Мајами, на семејството му требаат 20.000 долари за да се транспортира телото

Делчевецот Дејан Димитровски-Зиле почина вчера во Мајами, САД, а семејството бара донации од хуманите луѓе, како би го транспортирале неговото тело во родната земја, пренесува delcevo365.mk.

Во овие тешки времиња семејството Димитровски има потреба од молитва и поддршка бидејки се потребни 20.000 долари за транспорт на неговото тело дома, во Македонија каде што Дејан ќе почива во неговиот вечен дом.

Сите донации ќе бидат искористени за транспортот и околу тој процес. Донациите се доброволни, а средствата можат да се донираат на линкот подолу каде детално е опишан начинот како да им се помогнеме на унесреќеното семејство

Димитровски, кои од срце им се заблагодаруваат на сите кои ќе учествуваат во обебзедувањето 20.000 долари, средства кои се повеќе од неопходни во овој тежок момент за нив.

Линк за помош на семејството Димитровски https://www.gofundme.com/we-love-you-zile

fokus.mk

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top