вторник, 23 октомври 2018 | Вести денес: 24 ново

Бензема не му простува на Валбуена: Задржи си го ракувањето

Карим Бензема не е подготвен да го стави зад себе конфликтот со Матју Валбуена по кој почна неговиот „егзил“ од француската репрезентација.

Напаѓачот на Реал Мадрид, Бензема студено одговори на можното помирување со играчот на Фенербахче, Валбуена, откако тој изјави дека е подготвен да се ракува со Бензема доколку се сретнат на фудбалските терени.

Бензема, кој оттогаш нема играно за Франција, постојано тврдеше дека е невин и доби на суд минатото лето, кога францускиот суд го отфрли полицискиот извештај во кој се тврдеше дека Бензема се однесувал „неискрено“.

– Јас би се ракувал со него, тука нема проблем, изјави Валбуена во интервју за францускиот весник „Паризиен“, на што Бензема кратко одговори – Задржи си го ракувањето.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top