вторник, 23 октомври 2018 | Вести денес: 24 ново

Нови закани за Селмани, овој пат од скриен број: Ќе ви го запалиме семејството

Членови на семејството на новинарот и претседател на ЗНМ, Насер Селмани, добивале закани по телефон од непознати лица. Тој денеска даваше исказ во Обвинителството во врска со случајот со Бејтула Асани, братот на функционерот на ДУИ, Бекир Асани.

– Додека бев на службен пат, непознати лица се јавувале кај мои роднини од скриен број и им се заканиле дека ќе го запалат целото семејство, вели Селмани.

Тој ги повика новинарите да не се плашат и да ги пријавуваат заканите, а инстиуциите да ги расветлат сите случаите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top