четврток, 18 октомври 2018 | Вести денес: 53 ново

Чилиманов: Ременски протестираше пред домови, сега се противи кога се протестира пред нивните домови

Новинарот Цветин Чилиманов, на својојот Фејсбук профил направи споредба од ставовите на Фросина Ременски од јуни 2016 година, кога таа и група поддржувачи на шарената револуција протестираа пред домот на Никола Груевски и тогаш за неа беше оправдан и демократсски чекорт на протестираање, за сега во март 2018 година, протестите пред домовите на пратениците да ги оквалификува како фашистички.

Која лакрдија е приредувана од претставницните на власта и кое лицемерие е невидено. Од опозиција за СДСМ протестите се израз на незадоволството на граѓаните, но кога се на власт и граѓаните протестираат против нив, тоа е фашизам.

СДСМ која ја организираше и поддржа таканаречената шарена револуција фарбаше објекти низ цело Скопје, кршеше и демолираше, со што нанесоа голема материјална штета.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top