вторник, 23 октомври 2018 | Вести денес: 24 ново

Марина Туцаковиќ замина на лекување во Германија (фото)

Марина Туцаковиќ денес отпатува на лекување во Германија. Српски Телеграф ја фотографирал славната авторка на голем број на хитови на аеродромот во Белград, додека со синот и сопругот го чекала летот за Германија.

Како што дознава Телеграф, Марина во една болница во Минхен ќе оди на автоимуна терапија.

Марина на почетокот на февруари беше примена во Институтот за онкологија и радиологија кога поради сериозноста на состојбата беше итно оперирана.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top