вторник, 23 октомври 2018 | Вести денес: 20 ново

Достојна замена: Оваа секси пејачка ја замени Едита во „Министерки“ (фото)

Едита Арадиновиќ неодамна на јавноста преку социјалните мрежи и соопшти дека повеќе нема да биде дел од групата „Министерки“. На нејзнино место ќе дојде пејачката од „Ѕвездите на Гренд“, Кристина Дениќ.

Сексапилната пејачка викендов го имаше и првиот настап со групата на местото на Едита.

Имено, Кристина веќе година дена е придружен вокал на „Министерки“, а настапот кој им беше закажан еден месец однапред мораше да се случи со или без Едита, а тој беше премиерен за Кристина која застана во првиот ред со останатите „министерки“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top