четврток, 18 октомври 2018 | Вести денес: 50 ново

Николоска: Законот уште не е стапен во сила, а лекарите во болницата во Гостивар добија нови униформи

Пратеничката на ВМРО ДПМНЕ, Дафина Николоска, на својот Фејсбук профил објави фотографија со натпис, наводно од новите униформи на здравствените работници во Општа болница-Гостивар. Натписот, според оваа фотографија е испишан, прво на албански, па потоа на македонски јазик, но со латинично писмо.

Стојаноска коментира: ,,Нови униформи во Општа болница – Гостивар. По закон се или не? Патем, законот уште не е стапен на сила.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top