понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 66 ново

Болеста го дотепа: Познатиот актер, некогашен шмекер, сега е непрепознатлив (фото)

По него лудуваа жените, глумеше во најголемите акции од седумдесеттите и осумдесеттите години…Од сето тоа остана само спомен и за жал бледа слика на некогашниот шмеќер Берт Рејнолдс.

Папараците го фотографирале на њујоршкиот аеродром каде бавно се движел со помош на бастун. Живата легенда на филмската уметност кој на почетокот на деветтата деценија од животот ретко кој би го препознал.

Барт беше познат играч на футбал, но се откажа од кариерата и се посвети на актерството. Во средината на седумдесеттите години стана секс симбол, по него лудуваа најубавите жени на светот и се најде на насловните страници на сите магазини. Се редеа награди и признанија, а во 1998 година доби „Златен глобус“, а беше номиниран и за Оскар…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top