четврток, 18 октомври 2018 | Вести денес: 50 ново

Се породи Ана Ивановиќ: Синот ќе има српско име!

Поранешната српска тенисерка Ана Ивановиќ и нејзиниот сопруг Бастијан Швајнстајгер станаа родители. Ана синоќа го донесе на свет нивниот син. Таа се породи во Чикаго, а на социјалните мрежи се упативаат честитики од сите страни на светот.

Според српските медиуми синот ќе има српско име и во оптек се имињата Марко или Стефан.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top