четврток, 18 октомври 2018 | Вести денес: 50 ново

Охрид како Венеција (видео)

Силиниот ветар кој го зафати охридскиот регион и дoстигна брзина од над 90 километри на час, предизвиа низа проблеми за граѓаните.

 

извор: Охрид1

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top