среда, 17 октомври 2018 | Вести денес: 98 ново

Охрид настрада од цунами – страшно невреме го зафати балканскиот бисер!

Делови од Охрид се под вода! Невремето во овој балкански бисер, ја покажа својата грда страна, кога езерото практично влезе во некои од охридските кафулиња, па нивните газди прашуваат дали некој е за кафе. И шеталиштето е под вода!


Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top