четврток, 18 октомври 2018 | Вести денес: 54 ново

Мисајловски ѝ порача на власта: Ќе ве издржиме и ќе ве поразиме!

Човек може да поднесе  пораз до одредена граница. Но кога некој ја преминува таа граница и не одбира средства да те порази, а со тоа те угнетува, тогаш се појавува нашата природна човечка одбрана. Ова е дел од статусот на Владо Мисајловски на неговиот Фејсбук профил, со кој тој на власта и порача дека граѓаните ќе ја издржат, но на крај и поразат.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top