сабота, 20 октомври 2018 | Вести денес: 30 ново

Копија на својот татко, погледнете како изгледа синот на легендарниот пејач Луис

Ретко која веселба може да помине без вонвременските хитови на Љубиша Стојановиќ Луис. Негов наследник е Марко Луси кој е копија на својот татко.

Марко израснал во Германија и денес е еден одпредводниците на новот музички бран кој носи квалитетна музика.

Тој на најдобар можен начин ги негува спомените на неговиот татко, па така неодамна обработи и негова песна, за која смета дека е нешто најубаво што останало од Луси.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top