четврток, 18 октомври 2018 | Вести денес: 50 ново

Ни силната шминка не му помага – Премиерот оставен сам, со само 20 „лајка”

24 часа откако неприродно нашминканиот премиер Зоран Заев се обиде на граѓаните да им објасни дека Законот за јазиците е добар закон тој е оставен сам.

На видеото објавено од владата Заев добил само дваесетина лајкови од вкупно дваесетина илјади луѓе кои до објавување на овој текст го виделе видеото.

Тоа значи дека со него не се согласуваат ниту сите владини министри кои што се 24 на број.

Над 1000 луѓе наместо like ставиле dislajk што само по себе говори што мислат граѓаните.

Извор: Експрес

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top