четврток, 18 октомври 2018 | Вести денес: 50 ново

Ќерка на македонски револуционер: Срам и арам да ви е што го продадовте јазикот (видео)

99-годишната Елена од Берово, со солзи во очите и со слика во рацете од нејзиниот роден татко, кој животот го дал за Македонија, им порача да се засрамат на на оние кои си играат со нашата држава:

– Срам да им е што си играат со нашата држава. Пет години страдав за Македонија, ама никогаш не сум се покајала, Да живее Македонија, вели баба Елена.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top