четврток, 20 септември 2018 | Вести денес: 4 ново

Килограмите се топат преку ноќ, ако го испиете овој пијалок пред спиење

Првата предност на оваа напивка е што пред сè од неа брзо ќе заспиете, а втората предност е што преку ноќ ќе ја „растопи“ целата храна која дебелее.

Исто така, со овој пијалак ќе ги исфрлите отровите од организмот, штетните токсини ќе бидат неутрализирани, а вашиот организам ќе биде одморен. Оваа здрава напивка може да ви помогне и при висок крвен притисок, кардиоваскуларни болести, дијабетес…

Состојки: 1 лимон, 1/2 л вода, 1 рака магдонос, 1 лажичка јаболков оцет, 1 лажичка изрендан ѓумбир, 1 лажичка цимет во прав.

Подготовка: Сите состојки ставете ги во блендер, и добро измиксајте. Напивката пијте ја ноќе пред да одите во кревет, а наутро ќе се разбудите со помала тежина и ќе се чувствувате посвежо.

Секако, не треба да претерувате во ништо, па истото важи и за оваа напивка. Земајте ја во умерени количини.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top