понеделник, 23 јули 2018 | Вести денес: 0 ново

Штом таа го одобри бракот, сега може да се венчаат

Кралицата Елизабета и официјално му даде дозвола на својот внук, принцот Хари, да се ожени со вереницата Меган Маркл.

Во писмото кое кралицата го испрати до Државниот совет на Велика Британија се потврдува одобрението за брак меѓу Хари и Маркл.

Овој постапка на кралицата е формалност, бидејќи таа претходно даде согласност.

Свадбата е закажана за 19 мај и ќе се одржи во замокот Виндзор.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top