сабота, 22 септември 2018 | Вести денес: 2 ново

„Нема поубаво нешто од тоа кога аманетите од војната се реализирани“: Дехари и соборците УЧК го прославуваат усвојувањето на Законот за јазици (ФОТО)

Градоначалникот на Кичево, Фатмир Дехари, поранешен  пратеник на ДУИ, и поранешниот  војник на УЧК, Хисен Џемаили, заедно со поранешните соборци Хамзи Гаши, Али Самадраџа, Хусни Реџа, Измит Нура и Мемет Селмани, сите членови на 112-та бригада Мујдин Алиу, го прославија донесувањете на законот за употреба на јазиците, известува  Aktuale.mk.

„Поранешниот борец на Бригада 112 Мујдин Алиу, Хамзи Гаши на својот профил на Фејсбук напиша: Прославувајќи го официјализирањето  на албанските јазик, војници, борбени другари на 112-та бригада  Мујдин Алиу. Нема поубаво нешто од тоа кога аманетите од војната се реализирани!“

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top