сабота, 22 септември 2018 | Вести денес: 2 ново

„Бадинтер, Бадинтер“ – објавена снимка од гласањето на Ахмети (ВИДЕО)

Со 64 гласа „за”, без против и воздржани Собранието го изгласа Законот за јазиците.

Тетова сот објави снимка направена со телефон од делот каде што седат пратениците на ДУИ, на која се гледа и се слуша како гласа албанскиот блок. Ахмети му сугерира на Талат Џафери да го искористи Бадинтеровиот модел за да го прогласи законот за донесен.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top