сабота, 22 септември 2018 | Вести денес: 2 ново

Запомнете ги 49-те гробари на Македонија (ФОТО)

На подол и неуставен начин денеска во Собранието на Република Македонија беше изгласан Законот за јазиците, со кој и официјално Република Македонија стана двојазична држава.

Во најголемото предавство во повоената историја на Македонија учествуваа овие пратеници на СДСМ и на коалициските партнери од македонскиот блок:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top