сабота, 22 септември 2018 | Вести денес: 2 ново

Буткавте режим, бутнавте држава: Вака изгледа нож зариен во срцето на Македонецот

Власта по којзнае кој пат покажа дека не почитува ни Устав ни закон и дека брише под со правниот поредок на државата.

Социјалните мрежи се преплавени од коментари за изгласувањето на Законот за јазиците, кој беше приоритет на агендата на ДУИ уште на парламентарните избори. Македонија стана жртва на 10 пратеници на ДУИ кои со уцени и рекет го држат во заложништво Собранието на Република Македонија.

Корисниците на мрежите нескриено го искажуваат револтот што политичарите срамно потклекнаа пред Законот за јазиците.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top