сабота, 22 септември 2018 | Вести денес: 2 ново

Грчева: Марш багро од нашата земја – законот ќе се поништи!

Поранешната пратеничка на СДСМ Солза Грчева жестоко се спротистави на носењето на Законот за јазиците.

На криминален начин, со кршење на Деловникот на Собранието, тајфата го донесе законот за јазици. Ова не е Собрание, ние не го признаваме за наше. Македонија не смее да биде заложник на уценетата влада и на уценетите политичари. Марш багро од нашата земја. Одете и бидете земјани, гуштери, што и да сакате. Македонци не сте.
А Законот ќе се врати назад! – напиша на својот ФБ профил Солза Грчева.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top