петок, 21 септември 2018 | Вести денес: 115 ново

Талат Џафери предизвика инцидент во Собранието (ВИДЕО)

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ предводена од Никола Груевски не дозволи насилно и противделовнички да биде донесен Законот за јазиците.

Tалат Џафери се обиде да ја отвори расправата за јазиците, пратениците на ВМРО- ДПМНЕ се собраа околу говоирницата на Џафери и бараат да се прекине гласањето за Законот за јазици и бараат процедурална.

Сепак тој одлучи да даде пауза од 15 минути.

ВМРО бара разгледување на сите амандмани.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top