недела, 21 октомври 2018 | Вести денес: 18 ново

Избегнувајте ги овие улици: Сообраќајот се одвива отежнато (галерија)

Поради сообраќајна несреќа на улица Јордан Мијалков во близина на раскрсницата кај подвозникот, сообраќајот се одвива отежнато, при што ве советуваме за смиреност при возењето и избегнувате на истата.

Засега не е познато за што точно станува збор.

Исто така во продолжение на таа насока на улицата Народни херои има уште една сообраќајна несреќа, па сообраќајот и тука се одвива отежнато. Внимателно возење!

извор: skopje24.mk

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top