недела, 23 септември 2018 | Вести денес: 2 ново

Ким го остава Канје Вест?

Ким Кардашијан повеќе не може да го чува Канје Вест како уште едно дете во семејството, па решила да го напушти, а ако дојде до развод, тој наводно би „тежел“ милијарда долари. Информацијата од приватниот живот на најпознатата старлета ја пренесоа странските медиуми, според чиј пишувања Ким повеќе не може да излезе на крај со „сопругот од пеколот“. Покрај три деца, на Ким и било доста да се грижи и за сопругот, како да е малечко дете.

„Главна причина“ поради која „и пукнал филмот“ била неговата зависност од таблети без кои скоро и’ не може да функционира.

– Најблаго кажано, животот со Канје е тежок. Ким ја допре границата. Тој не и помага околу децата, ги има тие изливи на бес, станал зависник од таблети… Откако се роди третото дете Чикаго, нападите се сé почести и посериозни. Ким често се прашува дали животот би и бил полесен без него – изјавил извор близок до двојката.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top