среда, 17 октомври 2018 | Вести денес: 85 ново

Чистел двор, пронашол граната

Според полицијата, Г.Н.(57) вчера го пријавил случајот. На местото дошла полицијата и тим на Дирекцијата за заштита и спасување. Тие утврдиле дека станува збор за артилериска граната со калибар од 110 милиметри. Истата потекнува од Првата светска војна. Пиротехничарите од ДЗС безбедно ја отстраниле екплозивната направа и ја однеле за понатамошна постапка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top