среда, 17 октомври 2018 | Вести денес: 89 ново

Раскинат ланец на проституција – меѓу приведените домаќинки и студентки

Полицијата во голема акција во Србија раскина ланец на проституција и тоа во стан во Нов Белград.

Според податоците на српските медиуми, уапсени се седум елитни проститутки, кои нуделе сексуални услуги за пари, а меѓу нив имало и студентки.

Работеле во смени и тоа првата од 13 до 20 часот, а втората до утрината. Три макроа раководеле со нив, а меѓу девојките имало постари и помлади, вработени, невработени и студентки.

Исто така и домаќинки во години работеле како елитни проститутки.

Сите се приведени.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top