среда, 17 октомври 2018 | Вести денес: 88 ново

Во сообраќајна несреќа во Турција загинаа 13 лица

Најмалку 13 луѓе загинаа откако автобус се запали откако удри во камион, јави турската новинска агенција „Анадолија“.

Автобусот удрил во камион, кој стоел на кривина на автопатот во турската провинција Корум.

Во инцидентот неколку луѓе се повредени и хоспитализирани, но нема информации за нивната состојба.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top