недела, 23 септември 2018 | Вести денес: 3 ново

Прво сведоштво на актерот по сообраќајната несреќа: Ме погледна оној горе

Актерот Милан Васиќ и преживеа сериозна сообраќајна несреќа, по која беше итно однесен во болница. Тој откри какви последици останаа по судирот, како и зошто смета дека всушност добро поминал во целата таа несреќа.

-На се’ гледам од позитивната страна. Знам што ќе се случеше доколку не се отвореше воздушното перниче. Можев да останам парализиран, во количка, или, не дај Боже, све да заврши кобно. Земајќи предвид дека ме погледна оној горе, јас сум среќен. Имам тегоби, ме болат грбот, вратот, главата, но мислам дека тоа е нормално по ваква несреќа. Не е страшно, продолжив со работните обврски. Човек ќе падне на скијање, па се’ го боли, а не пак по олку сериозен судир“, откри актерот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top