среда, 17 октомври 2018 | Вести денес: 89 ново

Пајакот му го зема местото на Асани (ФОТО)

Фото: Ѕид на сообраќајниот срам

Пајакот кој се прослави благодарение на тоа што го спопостави својот насилен карактер со мирољубивата нарав на функционерот на ДУИ Бекир Асани, по два изгубени натревари, доби антревар со Асани за погрешно паркирање пред Мавровка.

Во првиот случај настрада полицајката Јаначковска, сакајќи да му направи место на пајакот, го изеде ќотекот.

Функционер на ДУИ нападнал полицајка кај Мавровка – сакале да му го кренат џипот со пајак

Во вториот случај „Република“ го улови Асани повторно паркиран на местото на злосторството, со што официјално го доби пајакот со 2-0.

Бекир Асани се врати на местото на злосторството – со истото возило на истото место, се чека лутиот пајак (фото + видео)

Сепак, денеска, овој, губитникот, му се реваншира на Асани, па со итрина успеа прв да си го фати коњак-местото пред Мавровка.

 

Пиперка Ајварка

*** Целта на „Двоглед“ е да се сврти вниманието на одредени појави во општеството. Секоја сличност со вистинските луѓе и институции е случајна.

*** The aim of "Dvogled" is to draw attention to certain phenomena in society. Any similarity to actual persons and institutions is merely coincidental.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top