недела, 23 септември 2018 | Вести денес: 3 ново

Сомнителен пакет во Британскиот парламент: Две лица завршија во болница

Две лица превентивно завршија во болница, откако во зградата на британскиот парламент беше примен сомнителен пакет, објави новинската агенција „Ројтерс“, цитирајќи ја лондонската полиција.

Властите во земјата прецизираа дека по пратката, хоспитализирани биле маж и жена.

-„Службениците за спроведување на законот го испитуваат можниот инцидент со непозната супстанца, соопшти прес-службата на законодавниот дом.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top