недела, 21 октомври 2018 | Вести денес: 18 ново

Општината тоне во ѓубре, граѓаните бесни: Марин не може ниту да го исчисти Аеродром!

Неполни пет месеци откако завршија локалните избори, а градоначалниците на СДСМ кои седнаа во фотељите не успеваат ниту ѓубрето во општината да го исчистат. На социјалните мрежи се појавија фотографии од граѓани од општина Аеродром. Околината на зградите и зелените површини се преплавени со ѓубре. Граѓаните го потсетуваат градоначалникот Златко Марин дека треба да се фати за работа, и дека градоначалничката функција не е седење во фотења и земање плата. Има ли ангажирано луѓе, не работат ли доколку ги има, нема кој да им даде иснтрукции…? На сите овие прашања одгговор треба да даде градоначалникот Марин.

 

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top