среда, 17 октомври 2018 | Вести денес: 85 ново

„Гласот на децата” – подарок од Сара Мејс за роденденот на „Поточиња“ (галерија) (видео)

Сара Мејс заедно со хорот на детскиот фестивал Поточиња во пресрет на јубилејното 15. издание „Поточиња 2018” на публиката и подаруваат нова песна и видео спот. „Гласот на децата” e темата која Сара Мејс и Поточиња ја обработуваат и им порачуваат на возрасните дека чиста планета нам ни треба најмногу.

Mузиката и аранжманот се дело наМирослав Пап, а ги напиша Светлана Пецакова.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top