среда, 17 октомври 2018 | Вести денес: 89 ново

Тензично на „Скендербег“: Им се заканувале на полицајци, па избегале

На Плоштад „Скендербег” во Скопје, вчера околу 22,10 часот по извршено легитимирање на А.И. (26) од Скопје, од страна на полициски службеници, истиот се вратил со поголема група лица упатувајќи им закани по животот на полициските службеници, по што лицата се дале во бегство.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата и целосно расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top