среда, 17 октомври 2018 | Вести денес: 85 ново

Аплауз кон небото: Играчот кој го замени Астори постигна гол за победа „За тебе, капитену“ (видео)

На „Артемио Франки“ ова попладне беше емотивно како никогаш досега, простување од непрежалениот капитен, Давид Астори, кој замина пред неколку дена.


На денешниот домашен меч, Фиорентина му оддаде почит на 31 годишниот капитен, а за ситуцијата да биде уште поемотивна, играчот кој во одбрана го замени капитенот, Виктор Уго, го постигна победничкиот гол во 25. минута и потоа му салутираше на неговиот пријател.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top