петок, 21 септември 2018 | Вести денес: 115 ново

Мицкоски во сеќавање на македонските Евреи: Овој датум еден од најтажните во македонската историја

Христијан Мицковски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на Фејсбук се огласи за 11 март, 75. години од депортацијата на Евреите.

Тој истакна дека ова е еден од најтажните датуми и дека не смее никогаш да се заборави.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top