петок, 21 септември 2018 | Вести денес: 117 ново

Масовна пресметка во Аеродром: Четири момчиња биле нападнати

Четири момчиња од Скопје доцна синоќа биле физички нападнати во скопската населба Аеродром.

-На 11.03.2018 година во периодот од 01,00 до 01,10 часот во Полициска станица Аеродром К.С.(25), Д.Д.(25), М.М.(21) и Х.К.(19) сите од Скопје, пријавиле дека биле физички нападнати од поголема група на лица на паркинг простор на улица “Фрањо Клуз” и “Анастас Митрев”, стои во полицискиот билтен.

Се работи на целосно расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top