четврток, 20 септември 2018 | Вести денес: 69 ново

Скопјанец паднал од три метри на плочник – итно пренесен на Ургентен

Во 14 часот и 30 минути во село Визбегово, скопско во магацин на фирмата “Штил“, 65-годишниот С.З. бил повикан да земе мерки за да направи ограда.

Истиот додека се симнувал по скала, паднал на плочникот од височина од околу 3.5 метри.

Со приватно возило веднаш бил однесен во Градска општа болница “8-ми Септември“ од каде е пренесен во Комплекс клиники “Мајка Тереза”.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top