среда, 19 септември 2018 | Вести денес: 0 ново

Вељко ја започна боксерската кариера со нокаут (ВИДЕО)

Вељко Ражнатовиќ со триумф ја заврши првата професионална боксерска борба. Во рингот дебитира на боксерски спектакл во Јагодина, каде што рпед очите на градоначалникот Драган Марковиќ Палма, Ивица Дачиќ и бројни други гости го нокуатирал Бугаринот Краштја Јорданов.
Ражнатовиќ го патосирал противникот во втората рунда.
-Вљубен сум во рингот, гладен сум за борби, вели малиот Аркан во најавата за борбата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top